Проблема утилізації відпрацьованих нафтопродуктів та інших видів масел виникла ще в тридцяті роки минулого століття. Спочатку відходи просто спалювали з метою отримання тепла. Така утилізація відпрацьованої оливи завдає шкоди екології, через присутність у продуктах згоряння шкідливих речовин. Сьогодні цей метод допускається тільки за наявності сертифікатів, що підтверджують відповідність обладнання європейським нормам. Це забезпечує мінімізацію шкідливих відходів.
Сучасні методи утилізації мастил
Сьогодні існують більш ефективні способи використання відпрацьованих мастил, ніж просте спалювання. До них належать:
- Регенерація до відновлення початкових якостей матеріалу. Така утилізація відпрацьованої олив є кращою, оскільки вихід придатної продукції при цьому багаторазово перевищує обсяги, що отримуються при нафтопереробці.
- Зневоднення, яке передбачає застосування отриманих продуктів для опалення приміщень за допомогою печей. Отримане паливо вирізняється кращою якістю, ніж сирий матеріал.
- Термічний крекінг – утилізація відпрацьованих масел з метою отримання сировинних компонентів для подальшого їх використання у хімічній промисловості.
- Коагуляція, при якій частинки сміття в оливі випадають в осад. Цей метод вважається досить складним, який вимагає дотримання ряду параметрів, а також подальшої фільтрації продукту.
Утилізація відпрацьованої оливи перерахованими способами дає змогу використовувати її повторно та заощадити природні ресурси. Крім того, необхідно враховувати, що продукти нафтоперероблення містять компоненти, небезпечні для навколишнього середовища і самої людини. Необхідно знижувати їхню кількість, які потрапляють у природу. Тому утилізація масла є важливим екологічним завданням.
Крім перерахованих способів існують також фізико-хімічні методи утилізації. До них належать, наприклад, адсорбційне, а також іонно-обмінне очищення. Однак їхнє використання не завжди виправдане, оскільки перероблення олив цими способами вимагає застосування дорогого устаткування і спеціальних компонентів – сорбентів, витрата яких іноді буває значною.
У результаті використання різних методів очищення, виходить продукт, якісні показники якого приблизно на 80% схожі з аналогічними характеристиками нового масла. Воно може використовуватися надалі для різних господарських потреб.
Утилізація моторного мастила
Усі автолюбителі, які займаються самостійним обслуговуванням свого авто, стикаються з проблемою – куди подіти моторну оливу, яка відслужила свій термін. На жаль, багато хто просто зливає його в ґрунт, забруднюючи природне середовище. Нагадуємо, що утилізація моторного мастила в наш час необхідна. У країні існують приймальні пункти, які закуповують відпрацьоване мастило у населення в необмежених кількостях. Звертаючись до них власники авто не тільки позбуваються непотрібних відходів, а й отримують певний дохід.
Одним із таких пунктів прийому є наша компанія ТОВ “ТИТАН”. Переробка моторного мастила – один із напрямів нашої діяльності. Також ми здійснюємо закупівлю відпрацьованого мастила.
Наші пропозиції
Наша компанія ТОВ “ТИТАН” закуповує відпрацьоване мастило в організацій і жителів України. Центральний пункт прийому нафтопродуктів знаходиться в Києві. На наших підприємствах здійснюється утилізація масла всіх різновидів. Звертайтеся до нас, ми будемо раді бачити вас серед наших клієнтів!